Kişisel Gelişim
0

Eterik Beden Nedir?

Hepinize merhaba, bugünkü yazımızda birçok kişinin merak ettiği ve fazla Türkçe kaynağın bulunmadığı bir konudan bahsedeceğiz. Eterik beden çoğu yerde duyduğumuz ancak tam olarak açıklığa kavuşturulmamış bir konudur. Bununla birlikte birçok kaynağa bakmış olmama rağmen eterik alan ve prana ile ilgili Türkçe kaynağa da rastlamadım. Bugün en basit hâliyle eterik beden, eterik enerjinin özellikleri, enerji alanı, ve ruhumuzu iyileştirip rahatlatmamız için dinleyebileceğimiz müziklerden kısaca bahsedeceğim. Sonra yazılarımda eterik alan, prana, çakra ve çok daha fazlası üzerine uzun uzadıya sohbet edeceğiz.

 

Eterik Beden Nedir?

Eterik beden 1900’lerin başında keşfedilmiş ve gelştirilerek günümüze ulaştırılmış kavramdır. Kısaca fiziksel bedenin enerji alanı olarak tanımlanır. Bir diğer ismi ile anmak gerekirse enerji bedeni de diyebiliriz. Bazı kaynaklarda eterik beden olarak geçebildiği gibi bazı kaynaklarda da enerji bedeni olarak anılır. Beş enerji sisteminin temelini oluşturur. İç fiziksel beden olarak da adlandırılan, boyut ve şekil bakımından fiziksel vücutla benzerlik gösterir. Auranın ilk ve en alt katmanıdır. Eterik beden fiziksel bedenin enerji sistemi olduğundan diğer enerji sistemlerine kıyasla çok yoğun bir enerjiye sahiptir. Enerji bedeninin çıplak gözle doğrudan görülmesi mümkün değildir. Fiziksel beden ile yüksek enerjili beden arasında aracı görevi yapar ve fiziksel dünyanın ötesindeki dünyaya açılmamızı sağlar. Aynı zamanda fiziksel bedeni sağlıklı, dinç tutmaya ve hastalıklardan korumaya yardımcı olur.

İyileştirici meditasyon müziği için tıklayın.

Eterik Enerji Bedenin Özellikleri

Eterik enerji bedenin temel özelliği fiziksel bedene yaşamsal faaliyetlerin sürekliliği için enerji sağlamasıdır. Eterik enerji sistemi diğer enerji sistemleriyle daima bağlantı içindedir. Duygusal enerji sistemi, zihinsel enerji sistemi ve eterik enerji sistemi her zaman birbiriyle iletişim halindedir. Enerji bedeninin uyku ve astral seyahat sırasında vücuttan ayrılır. Ölümün gerçekleşmesi ile birlikte vücuttan tamamen uzaklaştığı gözlemlenmiştir.

Hastalıkların erken teşhis edilmesi için yapılan testlerde hastalığın belirlenmesi çoğunlukla uzun zaman alır. Uzman ve eğitimli kişiler tarafından eterik enerji sistemi incelenen kişilerin sağlık durumu günümüz teknolojisiyle birlikte daha kolay tespit edilir hale gelmiştir. Elbette bu durum suiistimal edilmeye çok açık bir konudur. Hastalanacağınızı iddia eden kişinin öncelikle doğru eğitimleri almış bir profesyonel olduğuna emin olunması gerekir. Eğitimsiz kişilere bu konuda fırsat verilmemelidir. Sağlıklı bir insanın eterik bedensel genişliği 15-20 cm aralığında değişkenlik gösterir. Enerji bedeni güçlü ve sağlıklı bir bireye yirmi cm’den fazla yaklaşıldığında, yaklaşan kişi kendini huzurlu hissetmeye başlar. Bunun sebebi kişinin etrafına da pozitif enerji yayıyor olmasıdır.

 

eterik beden

Eterik Enerji Bedenini Oluşturan Bölümler

Eterik alanı oluşturan iki bölüm bulunur:

  • İlk kısım eterik çiftten oluşur. Bu eterik çift, hücreden organa kadar vücudun kopyası gibidir. Aynı zamanda vücutta bulunan çakraları ve enerji kanallarını içerir.
  • İkinci kısım ise auradan oluşur. Kişinin vücudunu çevreleyen elektromanyetik alana aura denir. Her yaşta kişinin aurası bulunur. Aura sayesinde kişinin karakteristik yapısı, geçmiş yaşamı, geleceği ve şimdiki duygu değişimi hakkında bilgi sahibi olmak mümkündür. Auranın renkleri, parlaklığı ve hareketleri kişinin ruhsal değişimleri hakkında bilgi edinmeyi sağlar. Sonraki yazılarımızda auranın ne olduğundan, auramızı nasıl görebileceğimizden, aura renklerimizin bize neler anlattığından etraflıca bahsedeceğiz.

 

eterik beden nedir

Enerji Bedeninde Prana

Prana bizi güçlendiren yaşamsal kaynak olarak tanımlanır. Prananın enerji bedenindeki akışı ile vücuttaki kan dolaşımı oldukça benzerlik gösterir. Eterik enerji bedeninde prananın akışı biyoplazmik meridyenler ile gerçekleşir. Bu merdiyenlerin de kendine ait düzeni vardır. Düzenin sağlanması ve düzenli enerji akışının oluşturulması durumunda fiziksel beden enerjiyi emer ve vücuda dağıtır. Enerji bedeninin hasar görmesi fiziksel bedenin de zarar görmesine sebep olur. Enerji bedeni, fiziksel beden ile birbirine tam bağımlıdır ve fiziki bedenden ayrılmaz dört boyutlu enerji varlığıdır.

 

Bugünkü yazımızda eterik enerji bedeni, eterik  beden, prana ve çok daha fazlası hakkında kısaca konuştuk. Bir sonraki yazımızda Türkçe kaynak bulmakta zorlandığınız veya Türkçe kaynaklarda tam olarak açıklığa kavuşturulmamış konulardan bahsetmemi isterseniz yorumlarınızı dört gözle bekliyor olacağım. Hepinize sevgilerimle, bir sonraki yazıda görüşmek üzere!

 

Eğer öğrenmeyi seviyor ancak öğrenmeyi nasıl daha iyi öğrenebileceğinizden emin değilseniz bu yazı tam size göre! Öğrenme Çeşitleri: Görsel, İşitsel, Kinestetik 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir