eyüp sabri tuncer diş macunu
Ürün İnceleme
0

Eyüp Sabri Tuncer Diş Macunu Yorum 2022

Hepinize merhaba sevgili dostlarım! Bugün sizinle Eyüp Sabri Tuncer diş macunu ile ilgili konuşacağız. Eyüp Sabri Tuncer yaptığı birçok üründe başarılı oluyor. Çoğunlukla kolonya gibi ürünlerle tanınan bu markanın diş macunu çıkardığını ilk gördüğümde çok şaşırmıştım. Fazla beklemeden içeriğini kontrol edip deneme paketini sipariş ettim. Şimdi hep birlikte inceleyelim. 

Tavsiye Bağlantı: Cam Kalem Nedir?

Eyüp Sabri Tuncer Diş Macun 

Eyüp Sabri Tuncer diş macun çeşitleri oldukça fazla, deneme paketi aldığınızda her çeşidin deneme paketini gönderiyorlar. Görselde de görebileceğiniz gibi toplamda 6 çeşidi bulunuyor. 

  • Doğal karadut özlü diş macunu 2-6 yaş arası çocuklar için, 
  • Çikolata&nane aromalı diş macunu 12-16 yaş arası çocuklar için, 
  • Propolis, karanfil, misvak ve doğal bambu aktif karbonlu diş macunu ise yetişkinler için üretiliyor.

Türkiye’de diş macunu sektöründe aroma ve çeşit bakımından yeterince çeşit bulunmadığından Eyüp Sabri Tuncer’in bu kadar çeşitli ürünleri olduğunu gördüğümde şaşrmıştım. Büyük markalar da dahil olmak üzere birçok firma az mentollü, çok naneli, sigara içenlere özel, çay içenlere özel veya bunun gibi klasikten öteye gitmeyen çeşitler bulunuyor. Hepsinin içeriğinde de az veya çok nane tadı var. Dolayısıyla nane veya mentolün tadını sevmeyenler diş macunu kullanırken ya çok zorlanıyor ya da diş fırçalamaya küsüyor. Tabii tek sorun bu da değil. Glutensiz, vegan veya cruelty free diş macunu kullanmak isteyenler için de seçenekler de oldukça kısıtlı kalıyor.

Cruelty free ürün dışında hiçbir ürün kullanmamaya özen gösteren biri olarak hem vegan hem de cruelty free diş macunu bulmakta oldukça zorlanmıştım. Uzun araştırmalar sonunda bana uygun olduğunu düşündüğüm birçok marka denedim. Ancak maalesef hiçbiri Eyüp Sabri Tuncer diş macunları gibi beni mutlu etmemişti. Eyüp Sabri Tuncer diş macunu yorumu yazmak için neredeyse bütün tüplerini bekledim. Yani, birkaç aylık tecrübemi sizlerle paylaşacağım. 

Eyüp Sabri Tuncer Diş Macunu Yorumu

Ürünü kargo elime ulaştığı gibi fotoğraflamıştım. Sizinle de ürünlerin boyutlarını görsel olarak paylaşıyor olacağım. 

Eyüp Sabri Tuncer’in kendi sitesinden satın aldığım için öncelikle kargo sürecinden başlayacağım. Satın alma işlemlerim sırasında hiçbir sıkıntı yaşamadım. Deneme paketi için ilk aldığım zamanlar 15 lira ödemiştim. Fiyatlar sürekli değişkenlik gösterebildiği için anlık fiyatı hakkında kesin bir şey söylemek mümkün değil.

Kargom sipariş verdikten sonra iki gün içinde elime ulaştı. Açıkçası bu kadar hızlı geleceğini tahmin etmiyordum, özenli paketlenme ve kargo kutusu da çok hoşuma gitti. Bulabilirsem görselini eklemeye çalışacağım. Gönderilen kutu normal zamanda da kullanabileceğiniz kadar güzel bir paketti. 

Deneme paketinden 7,5 mL’lik 6 mini şişe çıkıyor. Ben ürünleri test etmek amacıyla almış olsam da dilerseniz ürünleri seyahat boy olarak da değerlendirebilirsiniz. Ben çocuklar için üretilmiş karadut özlü diş macununu verecek kimse bulamadığım için acil durumlarda kullanmak üzere yanımda taşıyorum. Diş macunu çeşitlerinin tümünü ayrı ayrı başlıklarda inceleyeceğim. 

Doğal Propolis Özlü Diş Macunu 

Nane tadının fazla hissedilmediği, tat olarak hafif şekerli ve fazla baskın olmayan bir tadı var. Propolisli olması da oldukça büyük bir artı diyebiliriz. Nane tadından hoşlanmayanlar için iyi bir opsiyon olduğunu söyleyebilirim. Kullandığım süre boyunca herhangi bir olumsuzluk yaşamadım. Sadece diş fırçaladıktan sonra ferah ferah gezmeyi sevenlerdenseniz bu ürün size uygun olmayabilir. Fırçalama sonrasında ağzınızda hafif tatlı bir tat bırakıyor. Fırçalama sonrası ağızda kalan tat da çok uzun sürmüyor. Ürün adından da anlaşılacağı üzere kesinlikle vegan değil ancak web sitelerinde vejetaryen ürün olduğu yazıyor. Merak edenler için ürün içeriğini de aşağıya bırakıyorum: 

Sorbitol, Aqua, Kalsiyum Karbonat, Hydrated Silica, Gliserin, Xylitol, Polysorbate 20, Cocamidopropyl Betaine, Disodyum fosfat, Xanthan Gum, Aroma, Phenylpropanol, Caprylyl Glycol, Stevia Rebaudiana Extract, Propolis Ekstraktı, Nane yağı, Mentol, Thymus Vulgaris Leaf Oil (Kekik yağı)

Doğal Bambu Aktif Karbonlu Diş Macunu

Eğer nane ve mentol aromasını seviyorsanız, dişlerinizin de renginden memnun değilseniz aktif karbonlu diş macununu da tercih edebilirsiniz. Düzenli kullanımda olumsuz bir etki yaratıp yaratmayacağı tartışılır, diş ve diş etleriniz ile ilgili bir problem yaşıyorsanız diş hekiminize danışmadan diş macunu almamanız daha doğru olacaktır. Deneme boyunu kullanırken herhangi bir sorun yaşamadım, nane ve mentol aroması çok daha yoğundu ancak ağzımı yakmadı. Merak edenler için içeriğini aşağıya bırakıyorum:

Aqua, Hydrated Silica, Sorbitol, Gliserin, Xylitol, Cocamidopropyl Betaine, PEG-400, Perlite (Doğal Perlit),Disodyum Fosfat, Aroma, Xanthan Gum, Mentol, Stevia Rebaudiana Eksraktı, Phenylpropanol, Caprylyl Glycol,Karbon tozu, Mentha Piperita Oil, Eucalyptus Globulus Leaf Oil (Okaliptus yağı)

Doğal Misvak Özlü Diş Macunu

Denediğim tüm çeşitler arasında en sevdiğim çeşit doğal misvak özlü diş macunu diyebilirim. Misvak dalının diş sağlığımız için ne kadar faydalı olduğunu birçoğumuz biliyordur. Misvak dalını nerede bulabilirim diye düşünürken bu macunu görünce çok sevinmiştim. Tadı çok hafif naneli, hem ağız yakmıyor hem de ferahlık hissi bırakıyor. Aynı zamanda ferahlık hissi diğer macunlara kıyasla daha uzun sürüyor. Ben deneme boylardan sonra bu ürünü devamlı kullanmaya başladım. Merak edenler için içeriği aşağıya bırakıyorum: 

Aqua, Sorbitol, Hydrated Silica, Gliserin, Xylitol, Polysorbate 20, Cocamidopropyl Betaine, Disodyum Fosfat, Aroma, Xanthan Gum, Mentol, Thymol, Stevia Rebaudiana Extract, Mentha Piperita Oil (Nane yağı), Eucalyptus Globulus Leaf Oil (Okaliptus yağı), Salvadora Persica Bark / Root Ekstraktı (Misvak Özü), Phenylpropanol, Caprylyl Glycol, Propanediol, Tocopherol

Doğal Karanfil Özlü Diş Macunu

Karanfil sevenler için bu ürün vazgeçilmez olacak diyebilir miyiz? Kesinlikle diyebiliriz. Bu diş macununda karanfil aroması yoğun olarak hissediliyor. Eğer karanfil sevmiyorsanız kesinlikle tavsiye etmem ancak naneli diş macunlarından sıkılmış ve farklı tatlarda diş macunu istiyorsanız bu üründen vazgeçemeyeceğinizi söyleyebilirim. Merak edenler için içeriği aşağıya bırakıyorum: 

Aqua, Sorbitol, Hydrated Silica, Gliserin, Xylitol, Polysorbate 20, Cocamidopropyl Betaine, Disodium Phosphate, Eugenia Caryophyllus Leaf Oil (Karanfil yağı), Xanthan Gum, Phenylpropanol, Caprylyl Glycol, Menthol, Stevia Rebaudiana Extract, Thymus Vulgaris Leaf Oil (Kekik yağı), Melaleuca Alternifolia Leaf Oil (Çay Ağacı Yağı)

Doğal Çikolata & Nane Özlü Diş Macunu (7-16 yaş arası)

Yukarıda da yazmış olduğum gibi bu diş macunu normalde 7-16 yaş arası çocuklar için kullanılıyor. Ancak deneme paketi içinde o da gelince hem kendim denedim hem de bu yaş aralığındaki yakınlarıma denettim.

Diş macunu ile ilgili ne çok merak ettiğim çikolata tadı alıp alamayacağımdı ve ilk denediğimde hem çikolata hem de nane tadını alınca çok şaşırdım. Çocuk diş macunları çoğunlukla çok şekerli oluyor ancak bu macun beklediğim kadar şekerli değildi. Denettiğim çocuklar da tadını beğendi. Naneli diş macununa alışkın olanlar tadını garipsedi, bu sebeple alacaksanız bu durumu da göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederim. Doğal içerikli olduğu için çocuklarda kullanılmasının daha sağlıklı olacağını düşünüyorum. Meraklısı için içeriğini aşağıya bırakıyorum. 

Aqua, Sorbitol, Hydrated Silica, Gliserin, Xylitol,Polysorbate 20, Aroma, Calcium Lactate, Disodyum fosfat, Xanthan Gum, Cocamidopropyl Betaine, Phenylpropanol, Caprylyl Glycol,Theobroma Cacao Extract (Kakao Ekstraktı), Mentol, Stevia Rebaudiana Ekstraktı, Tocopheryl Acetate(E Vitamini), Mentha Piperita Oil (Nane Yağı), Eucalyptus Globulus Leaf Oil (Okaliptus Yağı) 

Doğal Karadut Özlü Diş Macunu (2-6 yaş arası) 

Bu diş macununu da tadına bakmak için denedim. Glutensiz, vegan ve doğal içeriği sebebiyle diş fırçalama alışkanlığının kazanılmasında size yardımcı olabilecek bir diş macunu olduğunu düşünüyorum. Tadı tıpkı diğer çocuk diş macunları gibi oldukça şekerli, hatta bir yetişkinin ağzında tutamayacağı kadar tatlı bir tada sahip diyebiliriz. Çok şekerli olduğu için yalnızca bir sefer kullanabildim. Kokusu oldukça güzel, çocuğunuz diğer diş macunlarını severek kullanıyorsa bu ürünü mutlaka severek kullanacaktır. Eyüp Sabri Tuncer diş macunu içeriği  ile ilgili bilgileri aşağıya bırakıyorum: 

Aqua, Sorbitol, Hydrated Silica, Gliserin, Xylitol, Calcium Lactate, Polysorbate 20, Disodium Phosphate, Xanthan Gum, Cocamidopropyl Betaine, Aroma, Phenylpropanol, Caprylyl Glycol, Stevia Rebaudiana Eksraktı, Tocopheryl Acetate (E Vitamini), Morus Nigra Fruit Eksraktı (Karadut Özü), Euterpe Oleracea Fruit Extract (Açai üzümü özü), Limonene 

Eyüp Sabri Tuncer Diş Macunlarını satın almak için linke tıklayabilirsiniz. 

 

eyüp sabri tuncer diş macunu

 

Eyüp Sabri Tuncer Kullananlar Neleri Merak Ediyor? 

Eyüp Sabri Tuncer kolonya, diş macunu veya diğer ürünlerini kullanmak isteyenlerin merak ettiği birçok farklı konu olabiliyor. Bu başlıkta en çok sorulan dört soruyu sizin için cevaplamak istedim.

Eyüp Sabri Tuncer Diş Macunu Helal Mi?

Eyüp Sabri Tuncer’in almış olduğu herhangi bir helal sertifikası bulunmuyor ancak içeriklerinde alkol ile çözünmeyen maddeler bulunuyor. Dolayısıyla bazı ürünlerin içeriğinde alkol bulunmadığını söyleyebiliriz. Ancak %100 helal ürün olduğunu söylemek mümkün değildir.

Eyüp Sabri Tuncer Ürünleri Doğal Mı? 

Eyüp Sabri Tuncer ürünlerinin doğal olmasına dikkat eden nadir firmalar arasında yer alıyor. Eyüp Sabri Tuncer diş macunları da hem doğal hem de vegan içeriği ile öne çıkıyor.

Eyüp Sabri Tuncer Ürünleri Vegan Mı? 

Markanın tüm ürünleri vegan olmasa da ürünlerinin vegan veya vejetaryen içerikli olması konusunda oldukça dikkatli olduklarını söyleyebiliriz. 

Eyüp Sabri Tuncer sertifikalarını incelemek için linke tıklayabilirsiniz.

Eyüp Sabri Tuncer Diş Macunu Glutensiz Mi? 

Marka ürünlerin neredeyse hepsini glutensiz, vegan ve doğal içerikle üretiyor. Gluten hassasiyeti olan kişiler için de ürün skalasının oldukça geniş olduğunu söyleyebiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir