penart cam kalem
Ürün İnceleme
0

Penart Cam Kalem Yorum 2022 

Hepinize merhaba sevgili okurlarım! Daha önceki yazımda cam kalem nedir, ne değildir bunlar üzerine konuşmuştuk. Yazıda benim iki çeşit cam kalem kullandığımdan bahsetmiştim. Cam kalem yolculuğum ilk olarak Penart cam kalemler ile başladığı için size de detaylı bir inceleme yazısı hazırlamak istedim. 

Penart cam kalemini yaklaşık 2 senedir devamlı olarak kullanıyorum. Cam kalemler çoğunlukla kaligrafi ile uğraşanlar tarafından tercih ediliyor ancak hem yazmayı çok seven biri hem de yıllanmış içerik yazarı olarak özel yazılarıma özel bir kalem eşlik etsin istedim. İş sözleşmeleri gibi önemli imzaları da hep cam kalemimle atarım. Aynı zamanda günlük hayatım içinde de sıklıkla cam kalemleri tercih ediyorum. Yazının geri kalanında sebeplerini detaylıca açıklayacağım. 

 

Penart Cam Kalem Seti 

Penart cam kalem setleri yoğun ilgi görüyor. Ben aldığımda cam kalem setleri henüz çıkmamıştı ancak cam kalem, hokka ve mürekkebi aynı anda almıştım. Aldığımdan bu yana çok uzun bir zaman geçtiği için kutu görsellerini sizinle paylaşamayacağım ancak bana ait cam kalemi, hokkayı ve mürekkepleri görsel olarak paylaşacağım. 

Penart cam kalem seti almak mı daha mantıklı yoksa ayrı ayrı almak daha doğru mu olur diye merak ediyor olabilirsiniz. Öncelikle hem hokkadan hem de cam kalemden çok memnun olduğumu belirtmek isterim. Ancak set alıp almamak tamamen sizin tercihinize bağlı, cam kalemi düzenli kullanmayacağınızı düşünüyorsanız hokka almanız çok mantıklı değildir. Eğer içine mürekkep doldurmayacak ve yalnızca görsel amaçlı kullanacaksanız kesinlikle almanızı tavsiye ederim. Özellikle raflara yerleştirildiğinde cam kalem yeterince fark edilmiyor, bu sebeple siz veya misafirinizin cam kalemi düşürme ihtimali artıyor. Cam kalem de çok hassas kalemler olduğu için yere düştüklerinde hasar görebilir veya kırılabilirler.

Ben penart kalem ve hokkamı daima masamın rafında birlikte tutuyorum. Kalemi kullanacağım zaman da benim için büyük kolaylık oluyor. Penart cam kalem seti içinden hokka, mürekkep, seçtiğiniz cam kalem ve cam kalemi tutmaya yarayan küçük bir aparat çıkıyor. Aşağıda yer alan görsel bahsettiğim minik aparatı görebilirsiniz. Bu set dilerseniz adınızın yazılı çok şık bir kutu içinde size geliyor. 

Penart Cam Kalem Yorum ve İncelemesi

Cam kalemler hakkında yorum yapmadan önce Penart şikayet ve isteklere karşı duyarlı mı, müşterilerine tutumu nasıl, kargo sürecinde sorunlar yaşanıyor mu bunlardan bahsetmek istiyorum. 

İlk olarak kargo sürecimin gayet iyi geçtiğini söyleyebilirim. Satın alma işlemini Penart store üzerinden gerçekleştirdim. Satın ala işlemleri için güvenlir bir firma ile çalıştıkları için satın alma sürecinde herhangi bir endişem olmadı. 

Kargonun elime ulaşması fazla uzun sürmedi. Yaklaşık üç günde kargoyu teslim aldım. Kargo paketi oldukça dikkatli hazırlanmıştı. Hem cam kalemin kendi kutusu hem de kargo paketinde ürünlere zarar gelmemesi oldukça özenli davranmışlardı. 

Cam kalemi ilk olarak Pelikan marka mavi mürekkeple kullandım. Birkaç deneme sonra cam kalemin yeterince tok yazmadığını, mürekkebin kaleme kıyasla çok ince kaldığını düşündüğüm için Penart ile Instagram’dan iletişime geçtim. Cam kalemi kullanırken ne tür mürekkepler kullandıklarını sorduğumda oldukça nazik bir şekilde bana yardımcı oldular. Bu güne kadar hem marka ile hem de ürün ile ilgili hiçbir şikayetim olmadı diyebilirim. 

Penart cam kalemi ile ilgili sevmediğim tek nokta diğer cam kaleme kıyasla daha kalın yazıyor olmasıydı. Klasik tükenmez kalem tercihini de hep ince uçlu kalemlerden yana kullandığım için kalemin yazı şekline alışmam çok uzun sürdü. Artık Penart cam kalemimi yalnızca başlık atarken, önemli notlar alırken veya mürekkep dışında alışılmadık bir şey kullanacaksam (kahve, vişne suyu, çay…) kullanıyorum. Eğer siz de kalın yazan kalemlerden hoşlanmıyorsanız Cam kalemden pek memnun olmayabilirsiniz. 

Bunun dışında cam kalem ile ilgili hiçbir sorun yaşamadım. Cam kalem kullanmayı öğrendikten sonra aldığınız tek mürekkep yarım A4 kağıdını doldurabilirsiniz. 

Cam kalem temizliğinde geçmeden Penart cam kalem fiyatları ile ilgili de kısaca bahsetmek istiyorum. Cam kalemler çıkan ürün ve emeğe kıyasla çok uygun fiyata satıldığını düşünüyorum. Ancak değişken ekonomi sebebiyle kesin bir fiyat söylemek mümkün değil, iki sene önce aldığım üç ürünü de çok daha uyguna almıştım. Şu an fiyatlar daha yüksek ancak fiyat skalası her bütçeye hitap ediyor diyebiliriz. Dilerseniz üç rakamlı dilerseniz de dört rakamlı fiyatlara cam kalem alabiliyorsunuz.

Cam Kalem Temizliği

Cam kalem temizliği ihmal edilirse kalemin arasında mürekkepler kuruyor ve yazma kalitesini oldukça düşürüyor. Kalemi her kullandıktan sonra kalemin ucunu temizlemezseniz cam kalemin ömrü oldukça kısa olacaktır. 

Kalemin temizliği için bir miktar su yetiyor. Evinizde sulu boya kabı gibi küçük bir kap varsa temizlik için bu kabı tercih edebilirsiniz. Ben yazı yazarken çok fazla renk değiştirdiğim için mutlaka küçük bir kapta su bulunduruyorum. Bu şekilde renk geçişlerim sırasında renkler birbirine karışmamış oluyor.

 

Bugünkü yazımızda Penart cam kalem incelemesi yaptık. Bir sonraki yazımızda kullandığım diğer cam kalemden bahsedeceğim. Daha fazla ürün incelemesi için aşağıda yer alan bağlantıya da göz atabilirsiniz.

 

Tavsiye Bağlantı: Ürün İnceleme Kategorisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir