KültürelKişisel Gelişim
0

Wrath Of Man İncelemesi 2021

Merhaba sevgili filmsever dostlarım! Bugün Sizinle Mayıs ayında vizyona girmiş olan Wrath of Man filmi ile ilgili konuşacağız. Filmde emeği geçen isimler, cast, film eleştirmenlerinin ve izleyicilerin yorumlarına da değineceğiz. Wrath of Man ve daha birçok film incelemesi için sayfamızı takip etmeyi unutmayın!

https://www.youtube.com/watch?v=EFYEni2gsK0&t=4s

Wrath Of Man Konusu

Jason Statham’ın başrolünde oynadığı Wrath of Man, çocuğunun katilinin kim olduğunu bulmak için milyonlarca doların nakit olarak taşındığı zırhlı kamyonetlerin güvenlikçisi olarak çalışan “H” nin intikam hikayesini anlatıyor. Film temelde Fransız filmi Le Convoyeu adlı filmin konusundan esinleniyor. Baş karakter dışarıdan bakıldığında soğukkanlı ve sessiz biri gibi görünse de kendini adadığı intikam hikayesi aksiyonla birleşerek izleyicilere sıkılmadan izleyebilecekleri kaliteli bir aksiyon filmi izleme şansı sunuyor.

Modern-intikam aksiyon filmleri arasındaki efsanelerden olan John Wick serisinin tutkulu aksiyon sahnelerini hepimiz dün gibi hatırlıyor olmalıyız. Wrath of Man filminde de aynı kalitede aksiyon sahnelerine yer verilmesi beni hem şaşırttı hem de sevindirdi. Bazı filmlerde kadroda kimler yer alırsa alsın tatmin edici seviyede aksiyon sahnelerini görmek mümkün olmuyor. Guy Ritchie ve Jason Statham’ın birlikte yer aldığı bu filmde görsel anlamda da aksiyona doymak mümkün oluyor. Bir sonraki “Wrath of Man İnceleme 2021” adlı başlığımızda daha detaylı yorumlara yer vereceğiz.

Wrath of Man Filminde Emeği Geçenler

Birçok ünlü ve başarılı ismi bu filmde görmek mümkün oldu diyebiliriz. Oyuncular bazı filmdeki oyunculukların aksine mekanik oyunculuktan kaçındığı, karakterini yaşamaya çalıştığı için bu filmi ayrıca sevdim. Şimdi hep birlikte casta göz atalım.

 • Jason Statham as Patrick “H” 
 • Holt McCallany as Haiden “Bullet” 
 • Josh Hartnett as “Boy Sweat”
 • Jeffrey Donovan as Jackson Ainsley, 
 • Scott Eastwood as Jan,
 • Raúl Castillo as Sam,
 • Post Malone credited as Austin Post
 • Film yönetmeni: Guy Ritchie
 • Görüntü Yönetmeni: Alan Stewart
 • Senaryo:Ivan Atkinson,Guy Ritchie,Marn Davies,Éric Besnard,Nicolas Boukhrief
 • Editör: James Herbert
 • Oyuncu direktörü: Daniel Hubbard 

wrath of man

Wrath of Man Filmi İncelemesi 2021

Bu başlıkta hem film ile ilgili izlenimlerimden hem de eleştirmen ve diğer izleyicilerin yorumlarından bahsedeceğim. Öncelikle film ile ilgili söylenecek çok şey var, ama nereden başlasam bilemiyorum. Filmin konusu, senaryosu, sahneler, kostümler, oyuncular, yönetmenler, soundtrackler… Sanırım bu sefer hepsi hakkında biraz yorum yapacağım.

Jason Statham’ın oyunculuğu ve karakterini yaşayabilmesi oynadığı her aksiyon filminde olduğu gibi bu filmde de muhteşemdi. Ingiltere’nin milli yüzücülerinden olan Statham, uzun yüzme geçmişi sayesinde zorlu sahnelerde bile bir adım öne çıkıyor. Başrolün Guy Richie ile bir araya geldiği bu filmden kötü bir iş çıkma ihtimali benim için oldukça imkansızdı. Filmi izledikten sonra ise haklı olduğumu anladım.

Film ile ilgili tek eleştirimi burada belirtmek istiyorum. Guy Richie ve Jason Statham çok güçlü bir ikili ancak filmde Statham yer almasaydı veya film Richie’nin yönetiminde olmasaydı yeteri kadar iyi iş çıkaracaklarını pek düşünmüyorum. Şu anda filmin Imdb puanı 7,2 olarak belirlenmiş, filmin 8+ puan alamamış olmasını da buna bağlıyorum. Diğer oyuncular sönük kalmasaydı veya onların sahnelerinde çeşitli iyileştirmelere gidilseydi daha da kaliteli bir film ortaya çıkabilirdi.

Wrath of Man dediğimizde çoğunlukla Guy Richie ve Statham’ın başarısı konuşulsa görüntü yönetmenliğini üstlenen Alan Stewart’ın da çok iyi bir iş çıkardığını söylemek doğru olur. Bir aksiyon filminin en önemli noktalarından olan görsellik muazzam yönetilmişti.

Film ile ilgili izleyici yorumlarına da göz atalım:

“Politika içermeyen komik bir aksiyon filmi”

“Kaliteli bir yapım olsa da biraz sıkıcı, bazı sahnelerin nereye gittiği belli değil.”

“Tam bir Jason ve Richie klasiği…”

 

Peki eleştirmenler Wrath of Man filmi hakkında ne düşünüyor?

Filmi çok beğenen eleştirmenlerin yanısıra filmi hiç beğenmeyen birçok eleştirmen olduğu görmek mümkün. Filmin hakkını verdiğini düşünen bazı eleştirmenler bunu vahşice sürükleyici ve içgüdüsel, geçmişe dönüş sahneleri sizi yeterince tatmin etmese de izlenecek bir film olduğunu düşünüyor. Filmi beğenmeyen eleştirmenler ise diyalogların yeterince iyi olmadığını, unrealistic sahneler oluşunu eleştiriyor. Bir kesimin çok severek izlediği, bir kesiminse hiç beğenmediği bu filmi izlemeden önyargıya kapılmamanızı öneririm. Aksiyon dolu filmlerde görüşmek üzere filmsever dostlarım!

Tavsiye Bağlantı: Kültürel Kategorisi

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir